ЗАТВЕРДЖЕНО ПЛАН ПЕРШОЧЕРГОВИХ ЗАХОДІВ ІЗ ЗАПОБІГАННЯ АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЙ ТЕХНОГЕННОГО ХАРАКТЕРУ НА БОРТНИЦЬКІЙ СТАНЦІЇ АЕРАЦІЇ У М.КИЄВІ

Бортницьку станцію аерації, яка очищує стічні води не тільки м. Києва, але й більшості міст-супутників столиці, було побудовано ще в 60-х – 80-х роках минулого сторіччя. Технологія та обладнання, які застосовуються на станції, не відповідають потребам сьогодення. Існує реальна загроза виникнення екологічної катастрофи загальнодержавного рівня, причиною якої може стати потрапляння мулового осаду в р. Дніпро і далі у Чорне море.

Враховуючи викладене, існує нагальна потреба у здійсненні першочергових заходів з попередження аварійних ситуацій техногенного характеру на Бортницькій станції аерації у м. Києві.

Мінрегіоном підготовлено та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 №818-р затверджено План першочергових заходів із запобігання аварійних ситуації техногенного характеру на Бортницькій станції аерації у  м. Києві.

Планом заходів передбачається реалізація проектів, зокрема з реконструкції: споруд першої черги Бортницької станції аерації по   вул. Колекторній, в Дарницькому районі м. Києва; дюкерних переходів через   р. Дніпро; споруд очистки стічних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів; дамб мулових полів.

Фінансування першочергових заходів, передбачених Планом, на загальну суму 7,8 млрд. грн. здійснюватиметься за рахунок державного бюджету, міського бюджету м. Києва та за кошти, залучені під державні гарантії відповідно до Державної програми активізації розвитку економіки на 2013—2014 роки.

30.10.2013

www.minregion.gov.ua

Need help?